Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Uběhl rok od úmrtí Karla Gotta: K Mistrovu hrobu proudí davy lidí se svíčkami a květinami

Uběhl rok od úmrtí Karla Gotta: K Mistrovu hrobu proudí davy lidí se svíčkami a květinami
Zdroj:
+ Dalších 20 fotografií
Výročí

Dnes uběhl přesně rok od úmrtí české hudební legendy Karla Gotta (✝80). Na zlatého slavíka fanoušci nezapomínajíi. Na Malvazinkách, kde zpěvák odpočívá, se od rána scházejí přední fanoušci, aby uctili Mistrovu památku.

Od úmrtí nejoblíbenějšího českého zpěváka Karla Gotta dnes uběhl rok. Karel Gott zemřel 1. října 2019. Zpěvákovi bylo 80 let. Gott delší dobu bojoval se zákeřnou leukémií, které bohužel nakonec podlehl. Když se veřejnost dozvěděla tu smutnou zprávu, celé Česko se ihned zahalilo do černé barvy. Smutnila celá republika a slzy tekly proudem.

Karel Gott

Karel Gott

Narodil se 14. července 1939 v Plzni, ale od malička žil v Praze. Karel Gott byl nejznámější český zpěvák a mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík. Do roku 2019 obdržel 42 Zlatých slavíků. Za svou již 60-ti letou hudební kariéru se pyšní přívlastky jako Zlatý hlas Prahy, Božský Karel, Mistr nebo Zlatý slavík.

V roce 2018 se u Karla Gotta objevila porucha krvetvorby a v polovině září následujícího roku (2019) problémy přerostly v akutní leukémii, kvůli níž zrušil veškerá nadcházející vystoupení a zahájil ambulantní léčbu. Ve věku 80 let zemřel ve spánku před půlnocí 1. října 2019 doma na Bertramce v rodinném kruhu.

Mistr odpočívá na hřbitově na pražských Malvazinkách. Lidé už od časného rána přicházejí k hrobu, kde na slavného zpěváka vzpomínají. Na hrobě Gotta se vrší květiny i svíčky. Jedna z fanynek si dokonce s sebou přinesla fotky, na kterých je zachycen zesnulý zpěvák.

Film Karel

Na památku Karla Gotta vstoupí za dva týdny do kin film s názvem Karel Dokumentární počin Olgy Malířové Špátové zaznamenává intimní chvíle ze zpěvákova života. Fanouškům se naskytne pohled na Karlův život, jaký opravdu byl. O filmu Karel se rozpovídala vdova Ivana Gottová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy