Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rok od smrti Karla Gotta: Jak dnes vypadá Mistrův hrob?

Rok od smrti Karla Gotta: Jak dnes vypadá Mistrův hrob?
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Už je to téměř rok, co odešel Mistr Karel Gott. Jeho výročí sice připadá na 1. října, ale někteří skalní fanoušci legendárního zpěváka nosí květiny a dary na jeho hrob už nyní. U náhrobku nechávají Mistrovi i dojemné vzkazy do nebe.

Blíží se rok od smrti zpěváka Karla Gotta a v posledních dnech je u jeho hrobu v Malvazinkách rušno. Tam kromě nejbližších přátel, rodiny a kolegů chodí i jeho věrní fanoušci. K výročí úmrtí mu na náhrobek nosí květiny, zapalují svíčky a zanechávají dojemné vzkazy.

Svíčky hoří bez přestání a náhrobek zdobí desítky andělíčků, na kterých stojí nápisy: "Vzpomínáme" a "Chybíte nám". Někteří lidé donesli zesnulému Mistrovi malované kamínky, na kterých je vyobrazená včelka Mája, o níž zpěvák nazpíval píseň.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 ve věku 80 let na akutní leukémii. Jeho památku o deset dní později mohli lidé uctít v pražském Paláci Žofín, kam dorazily desítky tisíc lidí. Čtyři dny před Vánocemi, 20. prosince pak byla urna s jeho popelem uložena do hrobu na hřbitově v Malvazinkách. Během vánočních svátků na zesnulého zpěváka lidé nezapomněli a přišli mu vzdát hold. A není tomu jinak ani letos.

Podívejte se do galerie na to, jak po roce vypadá hrob Zlatého slavíka.

Související články

Další články