Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

U Studénky zabíjel idiot z Polska! Vjel na koleje na červenou a pak utekl

Hloupost řidiče stála dva lidské životy.
Zdroj: ČD / Facebook.com
+ Další 2 fotografie
„Lidská hloupost nezná mezí,“ uvedl na účet řidiče, který pravděpodobně způsobil neštěstí u Studénky, ministr vnitra Milan Chovanec. Podle Českých drah řidič kamionu vjel na koleje ve chvíli, kdy svítila výstražná světla. Když se spustily závory, z auta utekl.

„Při jeho chování nemohu neříct, že lidská hloupost nezná mezí, protože tak, jak vidíme tu událost, tak je to jednoznačně lidské selhání,“ řekl novinářům Chovanec s tím, že řidič je polský občan a momentálně je zadržen.

K nehodě došlo před osmou hodinou ráno u Studénky na Novojičínsku. Pendolino se v plné rychlosti srazilo s kamionem při cestě z Bohumína do Františkových Lázní. Zranilo se 13 lidí, dva lidé zemřeli. Těžce zraněn je i strojvůdce vlaku, který zřejmě přišel o obě nohy.

Kamion, který převážel plechy, je totálně zdemolovaný. Proč řidič neprojel závory a nezabránil tak tragédii, to zatím není jisté, stejně tak jako proč z místa nehody utekl. Podařilo se ho najít až kolem poledne.

Související články

Další články