Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

U sopky Stromboli v Itálii propuklo peklo: Výbuch zabil turistu, další popadali do moře!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Výbuch sopky
Turistický ráj Čechů zachvátila panika. Ve středu se totiž probudila k životu sopka Stromboli, která leží na stejnojmenném italském ostrově. Chrlí lávu, hustý dým a velké kusy horniny. Po smrti je jeden člověk, který se ve chvíli výbuchu nacházel u vulkánu. Podle svědků se třásl celý ostrov. Lidé v šoku na nic nečekali a vrhali se do moře. Zatím se neví, zda se někdo zranill.

Pouhý den po výbuchu sopky Etna na Siciílii začala chrlit dým a lávu i nedaleká Stromboli na stejnojmenném ostrově. "Nikdy v životě jsem se tolik nebál o svůj život," napsal zděšeně jeden z místních na Twitter.

Sopka se probudila k životu ve středu vpodvečer. Ačkoliv už dlouho platí zákaz se k ní přibližovat, mnozí turisté na něj nedbají. Výšlap k vulkánu se stal osudným jednomu z nich, během výbuchu přišel o život. Desítky dalších lidí se v panice vrhali do moře. Jak informovala agentura ANSA, o zraněných zatím nejsou žádné zprávy.

"Všichni lidé, kteří zrovna byli ve vesnici, se buď schoval doma, anebo naskákali do moře. Byla to zhruba stovka turistů a stálých obyvatel," řekl agentuře tamější prodavač.

Podle odborníků se jednalo o paroxysmální erupci. Ta bývá velice intenzivní a nedochází k ní často. Stromboli je společně s Etnou jednou z nejaktivnějších sopek na světě. Žádné větší neštěstí se u nich ale za posledních osmdesát let nestalo.

Související články

Další články