Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

U silnice našli mrtvého chlapce (†16): Policie hledá řidiče tohoto auta

Zdroj: policie ČR
POMOC
Policie prosí veřejnost o pomoc v souvislosti s nalezením mrtvého těla teprve 16letého chlapce. Jeho bezvládné tělo nalezli lidé u silnice na Havlíčkobrodsku. Podle kriminalistů ho zřejmě někdo srazil autem, po řidiči ale zatím marně pátrají.

Úmrtí 16letého chlapce vyšetřují kriminalisté od soboty 12. října. "Jeho tělo bez známek života našli náhodní kolemjedoucí kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková pro portál TN.cz.

Přivolaný lékař, jehož volali lidé po objevení těla, konstatoval smrt Vyšetřovatelé nařídili provedení soudní pitvy. Podle policistů ho zřejmě srazilo projíždějící auto, po řidiči ale zatím marně pátrají.

V tuto chvíli kriminalisté prověřují všechny kamerové záznamy, podle kterých už zjistili, že chlapec šel po silnici mezi Sobíňovem a Ždírcem v sobotu brzy ráno pěšky. Teď žádají svědky, kteří ho viděli, aby se přihlásili. Policisté zároveň hledají dva řidiče. Jeden řídil světlé aut značky Renault Scénic s prosklenou střechou, které ve 2:05 jelo kruhovým objezdem u Nového Ranska. Druhý zase světlý kombík neznámé značky, který ve 2:09 projel čerpací stanici Benzina u Ždírce a pokračoval na Nové Ransko.

"Mohlo by se jednat o vozidlo tovární značky VW Passat B5 combi, VW Golf 3 combi, Škoda Octavia I combi, Audi A4 combi případně osobní vozidlo podobného typu," uvedla Čírtková.

Oba řidiči i další svědci se mají policistům ozvat na tísňové lince 158 nebo zavolat přímo kriminalistům, kteří případ prověřují, na telefonních číslech 974 271 326 nebo 974 271 320, případně na emailech pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz.

Související články

Další články