Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

U prsu dítě, u pusy sklenici vína: Ohrožuje Tamara Klusová zdraví své dcery?

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 20 fotografií
nedbalost
Tamara Klusová (30) minulý týden křtila svou Knihu života. Ta je jakousi formou deníku pro rodiče, kam mají od narození až do sedmi let života dítěte zaznamenávat každý jeho krůček. Manželka Tomáše Kluse (32) je zastánkyní toho, že být matkou je největším životním posláním ženy a aktivně se zastává kojení na veřejnosti. Právě na křtu ale její kojení vyvolalo mnoho nevole, ne proto, že kojila na veřejnosti, ale proto, že u toho pila víno!

Tomáš a Tamara spolu mají tři děti. Nejmladší dcera Jenovéfa, které je teprve rok, nesměla na křtu Knihy života chybět. Jak Tamara říká, když máme žízeň, napijeme se, proto neváhala ani chvilku a když malá Jenovéfa dala najevo, že má hlad, Tamara se jala kojit. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby těsně předtím nepopíjela ze sklenky s bílým vínem.

Je jasné, že konzumace alkoholu a kojení je všeobecně odsuzovanou kombinací. Opravdu ale dítěti něco hrozí, pokud se matka neopije do němoty a dá si jen deci bílého vína? V mateřském mléce se alkohol objeví přibližně půl hodiny až hodinu po konzumaci s tím, že sklenka vína či plechovka piva podle průzkumů dítěti nijak neuškodí.

Tamara Klusová naštvala své příznivce už tím, že prázdnou knihu s pár ilustracemi prodává za 600 korun. Kojení v kombinaci s konzumací alkoholu jí ale u mnohých zavařilo ještě víc. Většina matek totiž tvrdí, že kojící žena by se s ohledem na své dítě měla vzdát všech neřestí, cigaret a alkoholu především. Další tvrdí, že pokud chce kojící žena konzumovat alkohol, měla by si mateřské mléko pro dítě odstříkat do láhve. To Tamara udělala, láhev však nedala Jenovéfě, nýbrž její obsah použila k pokřtění Knihy života.

Související články

Další články