Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

U pobřeží USA se převrátila nákladní loď: Záchranáři vyprošťují posádku

Zdroj: profimedia.cz
nehoda lodi
U pobřeží USA se v neděli převrátila jihokorejská nákladní loď Golden Ray. Po tom, co se začala naklánět, vyslala posádka nouzový signál. Na místo dorazili záchranáři, kteří do bezpečí převezli dvacet lidí. Čtyři osoby se stále pohřešují.

Nehoda se stala u pobřeží státu Georgie. Na místo dorazila ihned americká pobřežní hlídka. Ta zatím vyšetřuje příčinu převrácení lodi a také pátrá po čtyřech osobách, které zůstaly zřejmě uvězněny v lodi. Informuje o tom CNN.

Dvacet osob, kterým se podařilo na člunech z lodi dostat, záchranáři poté převezli na pevninu. Po zbylých čtyřech lidech pobřežní hlídka pátrá. Záchranářům ale hledání komplikuje požár, který na lodi vypukl.

„Když se začal objevovat kouř a plameny, naše posádky společně s těžkým záchranným týmem v okrese Glynn vyhodnotily, že je situace příliš riskantní na to, aby se dále dostaly do plavidla,“ sdělil americké televizi velitel hlídky John Reed.

Nákladní loď zakotvila u pobřeží Georgie v neděli ráno a ze zatím neznámých příčin se začala silně naklánět na levý bok. Posádka kolos nestačila stabilizovat a vyslala proto nouzový signál. Podle jihokorejského ministerstva zahraničí jsou pohřešované osoby občané Jižní Koreje, kteří se v době nehody nacházeli ve strojovně. Golden Ray převážela automobily.

Video ze záchranné akce pobřežní stráže ZDE.

Související články

Další články