Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

U maturitní zkoušky neuspělo více studentů než loni: Cermat ví, proč tomu tak je

U maturitní zkoušky neuspělo více studentů než loni: Cermat ví, proč tomu tak je
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
didaktické testy
Maturanti to s letošními zkouškami neměli úplně jednoduché. Nejdřív jim byly odpuštěny, ale nakonec k nim po jedné z rozvolňovacích vln stejně museli dorazit. Studenti už mají výsledky didaktických testů. Z češtiny neuspělo 14,1 procenta maturantů, u matematiky do bylo dokonce 17,5 procenta.

Běžně se studenti, kteří mají špatné známky, k maturitní zkoušce nedostanou. Letos je tomu však jinak a může k ní každý. Didaktický test si tak napsalo o dost studentů více než například v minulém roce. Ke zkoušce nedorazilo kolem 1,5 procenta studentů, loni to však bylo o téměř sedm procentních bodů více, přesněji 8,2.

Vyšší procento neúspěchu kvůli více studentům

Cermat to považuje za důvod, proč se letošní didaktické testy v úspěšnosti tak nevydařily. U testu z matematiky neuspělo 17,5 procenta maturantů, což je o dva procentní body více než minulý rok. U češtiny to dopadlo podobně. Zatímco k testu z matematiky se přihlásilo kolem 13,5 tisíce studentů, u českého jazyka a literatury to bylo 68 tisíc. V testu z češtiny neuspělo 14,1 procenta studentů.

Z cizích jazyků na tom byla nejhůře němčina, u testu neuspělo 26,5 % maturantů, u angličtiny pouhých 4,9 %, test z ruského jazyka nezvládlo 11,4 procenta studentů a ze španělštiny neprošlo 3,1 procenta maturantů. Francouzština se oproti loňskému roku zlepšila, loni byla neúspěšnost na 2,7 % a letos na 1,2 %.

Ministr výkon studentů chválí

Ministr školství Robert Plaga si výkon studentů pochvaluje. "Ukázalo se, že distanční online příprava i následná koncentrovaná příprava maturantů od 11. května ve školách fungovala. Přestože se maturit účastnili i ti žáci, kteří by v minulých letech připuštěni nebyli, nedošlo k podstatnému zhoršení výsledků," uvedl ministr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy