Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

U italského ostrova se převrátila loď s migranty: 13 mrtvých žen, 9 dětí se pohřešuje

Open Arms zachraňují tisíce migrantů.
Zdroj: Facebook Proactive Open Arms
smrt uprchlíků
Několik kilometrů od italského ostrova Lampedusa se převrátila v noci na pondělí loď s uprchlíky. Mezi oběťmi je i třináct žen, z nichž jedna byla těhotná a jedné dívce bylo teprve dvanáct let. Osm dětí, osmiměsíční miminko a jeho matka se stále pohřešují.

Včera kolem 3. hodiny ranní se převrátila loď s padesáti migranty u italského ostrova Lampedusa. Tunisan, který migranty pašoval, se utopil. Stejně jako třináct žen, z nichž jedné bylo teprve dvanáct a další z nich byla těhotná.

Loď se převrátila, jelikož posádka zahlédla dvě hlídkovací lodě, a tak se všichni nahrnuli k jedné straně. Situaci nepřidalo ani špatné počasí. Státní zástupce Salvatore Vella upozornil po tragédii na problém s chybějícím záchranným vybavením na lodích, které převážejí uprchlíky. "Zdá se, že nikdo na palubě neměl individuální záchranné vybavení, a v takových případech se záchranářům posádka špatně zachraňuje. Stačily by záchranné vesty a lidé z lodi by mohli být dnes naživu," řekl Vella italským médiím.

I přes nepřízeň počasí vyplouvají další a další lodě s uprchlíky na rozbouřené moře. Lodě španělské neziskové organizace Open Arms dnes zachránily také 40 lidí včetně jednoho dítěte. Většina migrantů jsou Tunisané, někteří pochází ze subsaharské Afriky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy