Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

U hrobu Karla Gotta (†80) před Štědrým dnem hořelo: Uhasili jsme to, řekl zaměstnanec hřbitova

Zdroj: archiv
+ Dalších 37 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Jen co Ivana Gottová (43) v sobotu oznámila, že na pražských Malvazinkách byl vybudován hrob Mistra Karla Gotta (†80), stovky lidí přišly uctít jeho památku. Hrob během několika hodin zaplavily stovky zapálených svíček, které lidé začali pokládat i na trávník v okolí hrobu. Jedno z míst ale začalo hořet a hrozil velký požár... Naštěstí se ale oheň podařilo uhasit.

Uctít Mistrovu památku na pražské Malvazinky dorazily stovky, možná tisíce lidí. Někteří z nich zapálili symbolickou svíčku, kterou umístili na Gottův hrob. Na jednom z míst vznikl menší požár, který byl naštěstí uhašen. Nechal ale po sobě památku v podobě vypáleného kruhu na nově vybudovaném trávníku.

"Ty svíčky, které hořely, byly následně odklizeny. Tedy to, co z těch svíček zbylo. Samozřejmě místo občas kontrolujeme, protože lidé tam zapálili velké množství svíček," řekl eXtra.cz zaměstnanec hřbitova na pražských Malvazinkách.

Požár hrozil už v minulosti

Už v minulosti kvůli hořícím svíčkám hrozilo riziko požáru na Bertramce Před vilou, kde v osmdesáti letech zemřel populární zpěvák Karel Gott, na konci pražské ulice Nad Bertramkou spontánně vzniklo pietní místo, kam lidé krátce po oznámení zpěvákovy smrti chodili zapalovat svíčky. Hořící moře zaplavilo prostranství před zpěvákovou vilou. Nakonec byly tisíce svíček odklizeny, a to zejména kvůli riziku požáru.

Den před Štědrým dnem se vypravila na hřbitov Malvazinky Gottova dcera Dominika. Přišla v doprovodu šéfredaktora zpravodajství Frekvence 1 Luboše Procházky a pár přátel. Na dceři zesnulého zpěváka bylo poznat, že se tak tak drží. Zdrcená dcera přišla položit na hrob svého otce květiny a jako většina lidí zapálila symbolicky svíčku.

Zpěvák Karel Gott odešel ve věku 80 let. Zemřel v úterý 1. října krátce před půlnocí. Naposledy vydechl doma v kruhu své rodiny.

Související články

Další články