Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

U Berouska zabíjeli tygry kvůli asijské medicíně. Části těl zpracovávala organizovaná skupina

Policie kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů zasahovala na třech místech.
Zdroj: Twitter
Není tomu dlouho, co v Zooparku Bašť, který se nachází nedaleko Prahy, probíhala policejní razie. Ludvík Berousek ze známého cirkusáckého klanu tam provozuje Zoopark, kde mělo docházet k nelegálnímu zabíjení tygrů. Razie se uskutečnila i ve vietnamské tržnici Sapa právě kvůli pokrmům z tygřích kostí. Nyní došlo k obvinění tří osob, ale i zjištění nových skutečností.

Kauza nelegálně zabíjených tygrů šokovala celou veřejnost. K hrůznému činu mělo docházet i v Zooparku Bašť, který vede Ludvík Berousek, známý především jako člen cirkusové rodiny. Ve stejné době měla probíhat razie i v tržnici Sapa kvůli speciálně upraveným pokrmům, které jsou z tygřích kostí.

Případ začíná nabírat na obrátkách. Prozatím jsou obviněni tři lidi, kteří nakonec zpracovávali tygří těla na produkty tradiční asijské medicíny. Do vězení si můžou jít sednout až na pět let. Policie zasahovala kromě středních Čech a Prahy i v severních Čechách, píše ČTK.

Policie případ dále vyšetřuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články