Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

TýTý 2012: Karel Gott má dvacáté zrcátko, absolutním vítězem je publicista Josef Klíma

Absolutním vítězem se stal Josef Klíma. Lidé se zjevně začali více
zajímat o veřejné dění.
Zdroj: herminapress.cz

Dnes večer byly v pražském Divadle na Vinohradech uděleny ceny TýTý za rok 2012. Absolutním vítězem 22. ročníku televizních diváckých cen se s nejvyšším počtem hlasů stal publicista Josef Klíma (62). Objevem roku je herec primáckého seriálu Cesty domů Martin Kraus (30), do Dvorany slávy vstoupil herecký bard Lubomír Lipský, který před týdnem oslavil devadesáté narozeniny.

Co se týče „televizních kategorií“, osobností televizního zpravodajství se stala moderátorka Lucie Borhyová (35), osobností televizní publicistiky investigativní reportér Josef Klíma a osobností televizní zábavy Karel Šíp (67), který celý večer moderoval. „Jsem zvědav, jestli mi diváci poslali dostatek hlasů, snad se na mě nevys..li,“ uvedl Šíp krátce před vyhlášením.

Mezi sportovními moderátory zvítězil Vojtěch Bernatský (38) alias Vovo. Jako nejoblíbenějšího herce diváci zvolili Ondřeje Brzobohatého (30), zatímco cenu pro nejpopulárnější herečku si překvapivě odnesla Veronika Freimanová (57).

Kategorii zpěváků vyhrál už podvacáté Karel Gott. „Kdybych řekl, že jsem to nečekal, tak bych se opakoval. Kdybych řekl, že jsem to čekal, opakoval bych se taky. Kdybych řekl, že děkuji všem, co mi poslali hlasy… Kdybych řekl, že děkuji všem, co mi drží palce… Ale já to řeknu stručně. Byl bych moc rád, kdybych se tady příští rok mohl opakovat znovu,“ komentoval třiasedmdesátiletý zpěvák. Poslední větu pak pro jistotu zopakoval ještě jednou.

U zpěvaček brala prvenství Lucie Vondráčková (33). Ta se momentálně nachází v Kanadě, takže cenu převzal její bratr David. Pořadem roku se stala Partička, nejlepším seriálem Vyprávěj.

Podrobnější informace o průběhu galavečera TýTý 2012 a další fotografie vám přineseme v zítřejším článku.

Výsledky TýTý 2012

Absolutní vítěz: Josef Klíma (TV Nova)

Objev roku: Martin Kraus (TV Prima)

Dvorana slávy: Lubomír Lipský

Osobnost televizního zpravodajství: Lucie Borhyová (TV Nova)

Osobnost televizní publicistiky: Josef Klíma (TV Nova)

Osobnost televizní zábavy: Karel Šíp (Česká televize)

Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (Česká televize)

Herec: Ondřej Brzobohatý (TV Nova)

Herečka: Veronika Freimanová (Česká televize)

Zpěvák: Karel Gott

Zpěvačka: Lucie Vondráčková

Pořad roku: Partička (TV Prima)

Seriál roku: Vyprávěj (Česká televize)

Související články

Další články