Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tyto děti už nikdy neuvidí slunce: Malá Monroe má zákeřnou nemoc, která mění její kůži v rudé puchýře!

Toto jsou děti, které mívají silnou alergickou reakci na sluneční paprsky.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Všichni rodiče se tak trochu bojí, když jejich dítě jde samo ven. Matka malé Monroe Mills by naopak byla ráda, kdyby její dcera šla bezstarostně na procházku. Dívenka má totiž alergii na sluneční světlo. Když vyrazí ven bez speciální masky a dalších ochranných prostředků, slunce jí sežehne kůži jako plamen.

Když chce vzít matka malou Monroe ven, musí jí natřít kůži speciálním krémem a přes obličej a ruce jí dát tkanou masku. Jinak nemohou jít na procházku. Monroe má totiž alergii na slunce.

„Trpí vzácnou alergickou reakcí, dělá se jí jistá forma ekzému. Kůže je citlivá na ultrafialové záření,“ říká její matka Sarah Mills.

Dívka z Nového Jižního Walesu trpí touto nepříjemnou nemocí od narození. Její kůže citlivě reaguje dokonce i na zářivky v supermarketech.

Její život se skládá z užívání léků a vitaminů, z častých pobytů v nemocnici a hlavně z nekončícího strachu před sluncem.

Lékaři zatím bohužel neznají na tuto alergii lék, umějí jen zmírňovat příznaky nemocí.

Situace je složitá i pro matku. Musí se totiž starat i o svého syna. Její druhé dítě je autista. V současné době navíc žádá úřady, aby jí pomohly řešit finanční situaci, protože není schopna vydělat na léky, které její děti nutně potřebují.

Související články

Další články