Dá se docela chápat, že všichni pohrdají původcem brutálního mučení nevinné a bezbranné němé tváře. Jenže lidé na sociálních sítích zacházejí už opravdu do extrému. Kromě výzev ke zmlácení Jakuba L. (24) nyní někteří horují i pro exemplární ublížení jeho matce.

„Vyjádřit se k tomu nemůže, protože bohužel byl napadenej, zbitej. A tím víc já se k tomu nebudu vyjadřovat. Můj syn se nebrání, samozřejmě se k tomu postaví (čelem),“ řekla reportérovi Televizních novin matka tyrana. A tím proti sobě zvedla vlnu nenávisti.

„Věděla o tom, co s tím psem dělá, nezaslouží si soucit,“ píše Jana. „Zpráskala bych i maminku. To bude stejná svině určitě,“ nebere si zase vůbec žádné servítky Yvetta. Mnozí jí vyčítají, že Jakub je takový, jak ho vychovala, jenže i odborníci by to snadno vyvrátili. Můžete dát dítěti veškerou lásku a péči, za jeho činy v dospělosti však zodpovídá jen ono samo.

A najdou se i tací, kteří si myslí, že vinna je právě tím, že syna má bránit. Měla totiž prohlásit i to, že kvůli šíření Jakubovy adresy po síti podá trestní oznámení. Naštvaní diskutující na to konto začali po Facebooku hromadně postovat i její adresu (je rozdílná) s tím, že možná u sebe teď synátora schovává.

„Smrt oběma! Synovi i matce. Upálit!“ píše Petr.

Našli se ale i rozumnější pisatelé, kteří proti vyhrocení situace a volání po lynči matky bojují a prosí ostatní, ať vše nechají na policii.

Justice by ostatně případné útočníky nekompromisně potrestala.