Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týral malého Marečka tak dlouho, až ho umučil k smrti: Josef Kuča jde před další soud

Týral malého Marečka tak dlouho, až ho umučil k smrti: Josef Kuča jde před další soud
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
soud
Sotva tříletý Mareček z Loun byl mučen svým otčímem Josefem Kučou, matka chlapečka Simona T. tomu nečinně přihlížela. Brutální týrání dítě nakonec stálo život a hororrový případ cloumal celou republikou. Tyranovi bylo uděleno šestnáct let za mřížemi, soud ho však nekvalifikoval jako vraha. Nyní se Kuča chystá před Vrchní soud v Praze, kde se má situace přehodnotit.

Brutální bití, kousání, pálení cigaretami nebo sezení na rozžhaveném sporáku. To vše prožíval Mareček ve svém krátkém životě. Na týrání už později ani nereagoval pláčem. Ani krvavé rány nevlastního otce nezastavily.

Poslední den Marečkova života byl ale jeho otčím Josef Kuča nejkrutější. „Fackoval ho ze strany na stranu. Když začal slinit a krvácet z pusy, odsával mu to brčkem. K tomu jsem mu podala vařečku, aby se dostal do jeho sevřené pusinky,“ řekla před soudem chlapečkova matka Simona.

Následně na něj pouštěl ledovou vodu a stále ho mlátil do obličeje. Poté chlapce jen položil do postýlky a nechal ho umírat.

Lidé chtějí spravedlnost

Při posledním soudu dostal tyran pouhých šestnáct let ve vězení, a to z důvodu, že soudkyně čin kvalifikovala jako těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. Proti tak slabému trestu se odvolal i státní zástupce Vladimír Jan. Ani na sociálních sítích nezůstali lidé klidní. „Šestnáct let? To znamená, že půjde ven v době, kdy by Marečkovi teprve začal opravdový život. To je přeci směšné,“ napsala jedna z komentujících na internetu.

Ve středu 24. června otevře případ znovu Vrchní soud v Praze. Čin se tak může překvalifikovat na vraždu a Kuča by mohl dostat výjimečný trest odnětí svobody na doživotí.

Matka Simona T. zatím na svůj soud čeká a čelí stíhání za ohrožování výchovy a neposkytnutí pomoci s maximální sazbou pět let. Lidé jí ale na sociálních sítích přejí vyšší trest.

ČTĚTE TAKÉ:

Přihlížela týrání svého syna Marečka: Soudkyni se 5 let pro Simonu T. nelíbí, chce víc

Odporné detaily o umučení Marečka (†3): Vyryté srdce do kůže a 20 krvavých kousanců

Babička utýraného Marečka (†3) poprvé promluvila: Kdo to neprožije, nemůže cítit to, co já!

Otčím mlátil Marečka, že z něj stříkala krev: Musíme vymalovat, řekla na to matka

Drsná pomsta, nebo náhoda? Byt, kde zemřel Mareček (+3), zachvátily plameny!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy