Čtyřiačtyřicetiletá Tyra Banks je ženou mnoha tváří. Kromě toho, že je modelkou, tak je také velmi úspěšnou podnikatelkou, producentkou, moderátorkou a starostlivou matkou. Tyra jako jedna z mála veleúspěšných modelek má vysokou školu a k modelingu přičuchla už v pouhých dvanácti letech.

Její matka byla poměrně úspěšnou fotografkou a Tyra jí často v její práci pomáhala. Tak se poprvé setkala se světly reflektorů. Snědá kráska je jasným důkazem toho, že i nejslavnějším modelkám se nemusí podařit všechno hned.

V patnácti letech byla přesvědčena o tom, že nechce být nikým jiným než světoznámou modelkou. Ze začátku ji odmítly čtyři modelingové agentury a jiná děvčata by to už dávno vzdala, ale Tyra ne.

Popáté se to konečně podařilo, ale byl tady další háček. Tyra je černoška, a to se na začátku 90. let moc nenosilo. Takže je čokoládová bohyně právem považována za průkopnici snědých krásek v modelingu.

Tyra patřila k andílkům Victoria’s Secret v letech 1997 – 2005. V současné době se stará o svého syna, kterého jí odnosila náhradní matka. Topmodelka se může pyšnit krásnou postavou a obličejem i přesto, že jí je už přes čtyřicet.

Když se Tyra ale odlíčí, tak byste v ní krásku z přehlídkových mol hledali jen těžko. Bez líčidel by zapadla v davu, a když navíc vykulí oči, vypadá jako vykulená sůva.