Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Typologie alkoholiků: Zjistěte, do které ze 4 kategorií patříte, když se napijete

Zdroj: archiv
V nové studii psychologové rozdělují opilé lidi na čtyři druhy osobností. Kterou z nich jste vy?

Kolumbijští psychologové do studie zapojili 364 mužů a žen, podle jejichž chování sestavili typologii opilců do čtyř základních skupin, jež pojmenovali: Hemingway, Marry Poppins, Mr. Hyde a Latentní extrovert. Do které skupiny byste se, když se napijete, zařadili vy?

1. Hemingway

Do této skupiny lidí patří podobně jako slavný spisovatel lidé, kteří si mohou, co se týče alkoholu, hodně dopřát, ale na jejich osobnosti se v podstatě nic nezmění, v jejich psychice nebyly pozorované větší výkyvy. Takoví lidé jsou podle psychologů svědomití, spolehliví, dokážou rychle reagovat, jsou nápadití a jejich myšlení funguje na plné obrátky, píše web topky.sk. Do téhle skupiny patří asi čtyřicet procent konzumentů alkoholu.

2. Mary Poppins

Když se napijí, bývají lidé z této kategorie velmi družní, veselí a přítulní. Přátelští jsou i ve střízlivém stavu, ale alkohol jejich povahu jen umocní. Mají ale to štěstí, že bublinky neotupí jejich mysl, takže trapas nebo to, že by pili do totálního bezvědomí a pak by nevěděli, co se s nimi dělo, to se jim nestává. Taková je asi desetina konzumentů alkoholu.

3. Mr. Hyde

Jestli patříte do téhle kategorie, jít s vámi do hospody není žádná sranda. Tedy je, než se pořádně nalokáte. Po alkoholu se vám otupí mysl a poklesne úroveň IQ. Nejste schopni logicky uvažovat a nedokážete si představit následky svého chování. Po pár promile pod kůží se z vás stávají nepříjemní společníci a na povrch vyplouvají vaše negativní vlastnosti. Z Tour de Bar si druhý den obvykle moc nepamatujete. Do téhle skupiny patří překvapivě více žen než mužů a týká se 43 % lidí, co holdují alkoholu.

4. Latentní extroverti

Do poslední skupiny patří obvykle introverti, kteří pookřejí hned po prvním panáku vodky Jen co do nich vpluje jedna sklenička, osmělí se a dokázali by si vylít srdce. Nesmíte jim ale věřit všechno, co vám napovídají, nejsou ve svých pohádkách totiž moc upřímní. Do téhle skupiny latentních extrovertů patří jeden z pěti lidí.

Související články

Další články