Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Týnuš Třešničková popsala léčbu v Turecku: Takhle vypadala krátce po popálení

Zdroj: YouTube
+ Dalších 8 fotografií
neštěstí
Youtuberka Týnuš Třešničková (23) před rokem utrpěla ošklivé popáleniny během ohnivé show v restauraci v Turecku. O tom, jakým peklem si prošla během léčby, se jí i dnes velmi špatně mluví. Rozhodla se ale o své vzpomínky z nemocničního lůžka podělit s fanoušky a ukázala dokonce i snímek, který zachycuje, jak vypadala krátce po výbuchu.

Týnuš Třešničková už před rokem zažila velmi traumatizující událost, kterou se dnes s odstupem času snaží dle svých slov brát s humorem. Při nehodě v restauraci byla ošklivě popálena a po svém návratu do Česka se rozhodla, že se svěří svým fanouškům. Prozradila, jak probíhala léčba, a dokonce i ukázala, jak vypadala krátce po výbuchu.

„Prvně jsem byla převezena do státní nemocnice, kde jsem to neviděla a byla jsem jen na lůžku. Tam mi dávali první pomoc a nebylo to nic příjemného, byla jsem celou dobu při vědomí, většina lidí upadne do umělého spánku. Dávali mi kapačky a všechno, co se běžně při takovém zranění dělá. Ležela jsem tam ještě nějakou chvíli a začalo to přicházet k sobě, byla to nepředstavitelná bolest,“ uvedla Týnuš ve videu.

Bylo velké štěstí, že se Týnuš dostala do soukromé nemocnice, kde je péče o pacienty na odlišné úrovni. Bolest však prožívala velkou. „Prvních pár týdnů bylo téměř bezbolestných, ty spáleniny totiž byly tak hluboké, že se mi spálily i receptory nervů. Když se začaly nervy obnovovat, tak byly nejvíc bolestivé asi právě převazy. Jizvy mi i mazali a bolest z nich jsem vnímala i 3 hodiny. Dostávala jsem i léky proti bolesti,“ řekla popálená youtuberka, která se dnes v Česku snaží zbavit zbylých následků.

„Každý den jsem se bála toho následujícího dne, převazu, který bude bolet. První týdny jsem neudržela nic v ruce, ani příbor, ani telefon. Krmil mě přítel a byl taková moje osobní pomocnice. Samozřejmě mi pomáhaly i zdravotní sestry, kvůli kapačkám jsem byla neustále upoutaná k lůžku. Já mám ale velmi slabé žíly a katetr můžete mít zapíchnutý maximálně 3 dny. Já ho měla 4 dny, protože bylo těžké mi napíchnout žíly. Pak mě museli píchat do nohou,“ řekla Třešničková. Během převazů dokonce musela být dvakrát uspána, protože čištění už nezvládala psychicky ani fyzicky.

Být v Turecku několik měsíců bylo pro Týnuš náročné, přiznává ale, že je za to s ohledem na léčbu moc ráda. „Léčba v Turecku je jiná než v Česku, po operaci, kterou bych podstoupila tady, bych měla další jizvy. Proto jsem vděčná, že jsem byla tam,“ řekla upřímně Týnuš.

Snímek krátce po popálení se Týnuš rozhodla fanouškům ukázat z prostého důvodu – s odstupem času se prý snaží incident brát s humorem. „Moje hlava byla jako balon, měla jsem ji dvakrát takovou, než mám teď. Skoro nikdo mě nepoznal,“ uvedla dnes už s úsměvem na rtech Týnuš.

Související články

Další články