Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Tým vyšetřovatelů na Srí Lance vede Čech: Teroristické útoky už mají 359 obětí

+ Dalších 20 fotografií
vyšetřování
Úřadům na Srí Lance pomáhá s vyšetřováním teroristických útoků na kostely a hotely tým vyšetřovatelů Interpolu, který vede český policista působící jako expert na terorismus. Počet obětí útoků stoupl na 359 a policie v souvislosti s činem zadržela dalších 18 lidí. Ve vazbě už sedí dohromady 58 podezřelých.

Mluvčí policie Kateřina Rendlová uvedla, že totožnost českého policisty policejní prezidium v rámci jeho bezpečnosti zveřejňovat nebude. „Jsem pyšný, že tým specialistů vede český policista působící v Interpolu jako expert na terorismus,“ napsal na Twitter policejní prezident Jan Švejdar.

Kromě týmu vyšetřovatelů Interpolu na Srí Lanku míří i specialisté z FBI, kteří nabídli úřadům pomoc při laboratorní expertíze zbytků výbušnin. Ty mohou porovnat se svou rozsáhlou databází.

K odpovědnosti za útoky se v úterý přihlásila teroristická organizace IS, která zveřejnila i video, kde atentátníci přísahají věrnost vůdci Abú Bakrovi Bagdádímu. České ministerstvo zahraničí nyní nedoporučuje Čechům se na Srí Lanku vydávat.

Mohlo by vás zajímat

Další články