Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tým eXtra.cz si vyzkoušel intenzivní soutěž Survivor: Zranění čeká na každém kroku

Jednu ze soutěží jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži.
Zdroj: Jakub Patera / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
reportáž

Tým redakce eXtra.cz si vyzkoušel být v kůži soutěžících drsné reality show Survivor Česko a Slovensko. Nejenže jsme prožili náročnou noc na pustém ostrově, ale hned poté jsme se odebrali na jednu ze soutěží, které účastníci podstupují pro získání nezbytných výhod v boji o přežití. V soutěžích se testuje nejen fyzická zdatnost a síla, ale také týmová práce. Takhle jsme náročnou soutěžní disciplínu prožili my.

Po náročné a probdělé noci na pustém ostrově v Dominikánské republice se redakce eXtra.cz zúčastnila i jedné z venkovních překážkových soutěží, jež budou účinkující zdolávat téměř každý den pro získání výhod a imunity, které jsou nezbytně důležité pro přežití na ostrově, ale také v soutěži.

Ohromná překážková dráha, kterou jsme si vyzkoušeli, byla postavena na pláni obklopené džunglí. Ještě před vypuknutím závodu panovala na place příjemná nálada, avšak když jsme se postavili na startovní čáru, naše myšlenky se naprosto srovnaly a zaměřily se pouze na překážky a cestu přes ně, která vedla k vítězství.

Nebezpečí zranění je na každém kroku

Dráha byla náročná ve všech směrech a každý ze soutěžících na ní mohl ukázat svou dominantní stránku. Překážky byly zaměřené na sílu, rychlost, představivost, ale také soustředěnost, která se s adrenalinem v krvi někdy těžko hledá. Je také velmi snadné udělat krok vedle, což může vést i k nepříjemnému zranění, avšak ani nad tím není čas v soutěži přemýšlet, stejně jako nad několika kamerami, které míří na účinkující ze všech stran.

To, že bylo překonání téhle konkrétní konstrukce vysilující, jsme si uvědomili až během poslední disciplíny, kdy soutěžící začne intenzivněji vnímat okolí a svůj kmen, který fandí z plna hrdla a doufá ve vítězství svého bojovníka.

Po vlastních zkušenostech, kterými bylo prožití autentické noci na pustém ostrově a překonání překážek, jež čekají na soutěžící Survivoru, jsme vyhodnotili, že je to reality show jen pro velmi odvážné, psychicky stabilní, ale i dobře fyzicky připravené jedince, kteří se nebojí překonávat své hranice.

Více o reality show Survivor 2022 ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy