Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Tyhle vlastnosti dědí děti nejčastěji po svých tatíncích: Sportovní nadání nebo temperament

Jak to tedy je?
Zdroj: profimedia.cz
Je samozřejmé, že děti dědí vlastnosti jak po své matce, tak po otci. Nikdy nelze s určitostí říct, kolik procent genů dítě zdědí po otci a kolik po matce. I když psychologové říkají, že máme vlastnosti zděděné i získané, první zmíněná varianta je pochopitelně silnější. Podívejme se na to, jaké vlastnosti děti dědí nejčastěji po tatíncích.

Genetika je mocná čarodějka a má neskonalou sílu, a tak má váš potomek vlastnosti pochopitelně od obou rodičů. Známe vlastnosti geneticky dané a získané pozorováním chování jednoho z rodičů.

Říká se, že dcery mají více geneticky vrozených vlastností od svých otců a synové od svých matek. Na druhou stranu mají synové i vlastnosti ryze získané od svých otců, jako potřebu mít moc nebo chránit rodinu, jelikož vidí, že tak otec po celý život činí.

V opačném případě, pokud se tak otec nechová, může mít syn v budoucnu problém v osobním životě. U dívek je to ještě o něco složitější. Ty si zase vybírají partnera podle svého otce, protože ho ve většině případů mají za vzor, stejně jako syn.

Na rozdíl od něho se s ním ale neztotožňují. Zároveň je potřeba vzít v potaz, že si často vybíráme partnery, kteří jsou podobni nám samotným. Ve finále to znamená, že genetický kolotoč je neskutečně propletený.

Lze ale vypozorovat, že pokud má otec nějakou výraznou charakterovou vlastnost, většinou silný vztah ke sportu, s největší pravděpodobností ji bude mít i potomek. Nemusí se jednat jen o sport, ale třeba o lásku k vaření nebo k rychlým autům.

Muži jsou často sebevědomější než ženy a umí se k situacím stavět čelem. I takové vlastnosti může syn či dcera zdědit. Dcera bude ale muset své vlastnosti krotit, jinak bude ve většinové společnosti považována za muže.

Související články

Další články