Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tyhle hnusy nám chtěli prodat? V porcovně masa na Plzeňsku hnila kila kostí a kuřecích kůží

Kůže a kosti pocházely z Polska a měly více než dva týdny po datu
spotřeby.
Zdroj: SVS
V bourárně masa v Dýšině na Plzeňsku mají velký problém. Veterináři tam našli desítky kilogramů kuřecích kostí a kůží, které hnily a zapáchaly. Provozovateli hrozí až padesátimilionová pokuta za porušení zákona. Kosti a kůže by měly být zlikvidovány v asanačním podniku.

„V chladírně se nacházelo několik přepravek naplněných kuřecími kostmi o hmotnosti zhruba 50 kilogramů. Zbývající maso na kostech jevilo známky kažení, bylo oslizlé, mělo nepřirozenou barvu a silně páchlo,“ řekl pro ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Pejchal. Známky kažení mělo i 15 kilogramů kuřecích kůží.

Kůže a kosti pocházely z Polska a měly více než dva týdny po datu spotřeby. Provozovatel navíc nepředložil veterinářům doklady o zásilce a potvrzení o likvidaci. Přitom to nebylo poprvé, kdy porušil zákon. Problém měl už v červenci.

Provozovatelé v podnicích zpracovávajících maso porušují zákon velmi často. SVS kontroluje více než 5000 podniků, které zpracovávají produkty živočišného původu, a dalších 5 tisíc maloobchodů. Loni SVS uložila pokuty za skoro 26 milionů korun.

Související články

Další články