Je to fotka stará osmatřicet let, ale zachycuje podstatu toho, jak lidé i dodnes podceňují ohromnou sílu přírody, hlavně během bouřky. Že vás zasáhne blesk je podle statistik sice vzácné, ale i tak se to děje častěji, než byste předpokládali.

V roce 1975 se 20. srpna vydala do amerického Sequoia National Park skupinka turistů a mezi nimi i sourozenci McQuilkenovi, tři bratři a jejich sestra spolu s kamarádkou. Na hoře Moro se najednou zatáhla obloha a autor fotek Michael McQuilken (nyní 56) a zároveň i jeden z bratrů, který se nechal vyfotit před osudným úderem blesku, popisuje situaci takto: „Když jsem zvedl ruku nad hlavu, začalo to kolem ní bzučet napětím a všem nám vstaly vlasy na hlavě. Museli jsme to začít okamžitě fotit, ale najednou se ozvala ohlušující rána a obklopilo mě bílé světlo.“

Tehdy dvanáctiletého Seana zasáhl blesk, utrpěl popáleniny třetího stupně. Nedaleko stojící muž z výpravy dostal také přímý zásah, ale ten elektrický výboj nepřežil. Michael nyní zveřejnil fotky svých sourozenců na hoře Moro a ty se okamžitě staly hitem internetu.

A že tyto nehody nejsou takovou vzácností, dokazuje, že podle průzkumů zemře ročně v důsledku úderu blesku kolem jednoho sta lidí. Takže až budete někdy během bouřky venku a někdo se vám začne smát, že vám stojí vlasy na hlavě, okamžitě utíkejte pod střechu.