Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Počasí na týden: Jaro bere zpátečku, teploty spadnou pod nulu a bude zase sněžit

Počasí na týden: Jaro bere zpátečku, teploty spadnou pod nulu a bude zase sněžit
Zdroj: unsplash.com
počasí
Podle meteorologů bude v následujícím týdnu přes území Česka přecházet zvlněná studená fronta. Ta ukončí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu a přijde ochlazení, které očekávané jaro ještě na chvíli oddálí. Z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že může i sněžit.

Ještě v pondělí bude oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území zpočátku až polojasno. Na severu a západě Čech místy občasný déšť, večer od západu déšť na většině území, později v Čechách nad 1000 m sněžení. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C, na východě Čech a na Moravě 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě Čech kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, na severozápadě a severu kolem 5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s zpočátku s nárazy kolem 15 m/s.

Nejvyšší denní teploty klesnou už v úterý, kdy bude proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách přeháňky, nad 600 m sněhové. Na Moravě a ve Slezsku v noci zpočátku až zataženo a místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihovýchodě až 10 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Sněhová pokrývka

Podle meteorologů z ČHMÚ byly podmínky pro milovníky zimních sportů vysokými teplotami ztíženy. S přicházejícím ochlazením se ale tyto podmínky zlepší pravděpodobně už ve středu. Není sice jisté, jaké množství sněhu napadne, stav sjezdovek by se ale měl zlepšovat.

Ve středu bude oblačno až zataženo, od západu na většině území přeháňky, v polohách nad 600 m sněhové, na horách četnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky, nad 500 m i smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude později měnit na jižní.

V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, nad 500 m srážky sněhové. Odpoledne slábnutí srážek. Nejnižší noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Zpočátku mírný jihozápadní, postupně čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy