Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď: Úmorná vedra si budou podávat ruce s lijáky a bouřkami

Zdroj: Pixabay
Počasí

Nový týden přinese deště a bouřky. Většinu týdne bude spíše zataženo či oblačno. Nejvyšší denní teploty vystoupají ve čtvrtek až ke 32 °C, nejnižší noční teploty klesnou až na 12 °C.

V pondělí bude v noci oblačno až zataženo, na většině území očekáváme přeháňky i bouřky, které mohou být velmi silné. Přes den pak bude oblačno až zataženo, přechodně dokonce až polojasno. Odpoledne a večer k nám od jihu přijdou přeháňky a silné bouřky. Nejnižší noční teploty budou 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 a 28 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C.
V bouřkách vítr přechodně zesílí. V noci, odpoledne a večer se při bouřkách může vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 60 mm, kroupy nebo nárazy větru kolem 70 km/h.

V úterý bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Zejména na východě můžeme místy během dne očekávat přechodně déšť, přeháňky nebo bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 23 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy občasný déšť, přeháňky nebo bouřky. Od západu bude postupně ustávat srážek a ubývat také oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 26 až 31 °C, na západě naměříme kolem 24 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, odpoledne a večer od severozápadu začne přibývat oblačnost a místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 až 32 °C, na západě kolem 25 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy až polojasno. Místy očekáváme déšť nebo přeháňky, ojediněle také bouřky. Nejnižší noční teploty budou 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 21 až 26 °C, na jihovýchodě a východě kolem 28 °C.

O víkendu bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a místy nás překvapí déšť nebo přeháňky, ojediněle však opět bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty kolem 22 až 27 °C.

Související články

Další články