Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď: Postupně se začne ochlazovat, hrozí vichřice a na Silvestra se přioblečte

Zdroj: Pixabay
předpověď počasíPost
V poslední době začíná počasí v Česku konečně připomínat zimu. Sněhových srážek sice nebylo moc, ale alespoň na Štědrý den chumelilo. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu předpovídají, že by se v příštím týdnu mělo ochladit a na Silvestra pěkně mrznout. V některých částech republiky se může objevit silný vítr nebo vichřice.

V příštím týdnu by se mělo podle meteorologů z Českého hydrometeorolo­gického ústavu značně ochladit a na některých místech republiky teploty klesnou pod nulu. Na jihovýchodě republiky by se mohl objevit silný vítr nebo vichřice.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na horách na severu a místy ve východní polovině území slabé sněžení. Během dne oblačno až zataženo. Ojediněle, později odpoledne a večer od jihu na většině území déšť nebo déšť se sněhem.

Na Moravě a ve Slezsku v polohách nad 800 m, v Čechách nad 500 m a na západě Čech i v nižších polohách sněžení. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty –1 až –5 °C, ve východní polovině území místy kolem 0 °C.

V úterý očekávejte oblačno až polojasno, na východě přechodně až zataženo. Místy déšť nebo přeháňky, nad 600 m, na západě ve všech polohách srážky sněhové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až –4 °C, na východě místy kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C.

Ve středu bude až polojasno a ojediněle přeháňky, nad 500 m, na západě ve všech polohách sněhové. Na východě přechodně až zataženo a místy déšť, nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až –4 °C, na východě místy kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno. Ojediněle přeháňky, většinou sněhové. Nejnižší noční teploty –1 až –5 °C, při zmenšené oblačnosti až –8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Pátek bude velmi obdobný.

Očekávejte oblačno až polojasno, na východě ojediněle sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty –3 až –7 °C, při zmenšené oblačnosti až –10 °C.

Související články

Další články