Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď počasí: Zima se nechce vzdát. Blíží se silný vítr

Tak to je nepříjemná zpráva.
Zdroj: Profimedia
počasí

První polovina nového týdne bude větrná – během noci na pondělí a v pondělí očekáváme větrno – čerstvý až silný západní vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti 50 až 70 km/h, na hřebenech hor až kolem 90 km/h. Slábnout bude přechodně až během pondělního večera, ale už během úterního odpoledne bude opět zesilovat a větrná bude noc na středu a středa. Na procházky se tak nevydávejte do lesa, do parku, kde jsou vzrostlé stromy – hrozí lámání jejich větví. Informace přinesl portál ČHMÚ.

Studená fronta začne podle portálu ČHMÚ od západu počasí u nás ovlivňovat už během nedělního večera a další přechod frontálního systému očekáváme v úterý. Během úterý očekáváme zejména na horách i vydatnější déšť a v kombinaci s odtávajícím sněhem na vrcholcích hor se budou zvedat hladiny řek a na profilech odvodňujících Šumavu může docházet k dosažení 1. nebo 2. SPA.

V pondělí bude zataženo až oblačno, občas s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor i srážky smíšené nebo sněhové. Během dne přechodně až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 7 až 3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C. Větrno.

V úterý bude zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na horách sněžení. Večer sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, během odpoledne od západu ochlazování. Večer zesílení větru.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, pouze v nížinách přechodně déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat 4 až 0 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Větrno.

Ve čtvrtek bude polojasno, jen přechodně oblačno a na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat 1 až -3 °C. Tvořit se bude náledí. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C.

V pátek bude polojasno, jen přechodně oblačno a na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Předpověď na víkend

V sobotu bude polojasno až oblačno, na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, v nížinách dešťové. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy