Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Týdenní předpověď počasí: Zima se konečně poroučí, teploty vyletí k výšinám

Týdenní předpověď počasí: Zima se konečně poroučí, teploty vyletí k výšinám
Zdroj: Pixabay
Počasí

Následující týden se opět dočkáme jara. Nejvíce pak ve středu, kdy se teploty vyšplhají až k příjemným sedmnácti stupňům. Pak se ale počasí zkazí a při oblačném pátku přes den klesnou i pod deset stupňů.

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu nad jižní, střední a východní Evropou. Ve čtvrtek postoupí ze severozápadní do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta přejde přes naše území k jihovýchodu. V dalších dnech k nám bude kolem tlakové níže nad jižní Skandinávií proudit od severozápadu chladný vzduch.

V pondělí bude zataženo až oblačno, ráno ojediněle mlhy. V noci bude na jihu místy, jinde ojediněle déšť. Během dne očekáváme postupně na většině území přeháňky. Nad 1200 m budou srážky i smíšené nebo sněhové. Později večer na severovýchodě dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 a 1 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 9 a 13 °C, v 1000 m na horách očekáváme teploty kolem 5 °C. Vát bude slabý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

V úterý bude většinou oblačno, ráno ojediněle mlhy. Čekají nás také ojedinělé přeháňky, které budou během dne jen místy. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 10 do 14 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr dosáhne rychlosti 1 až 4 m/s.

Ve středu bude polojasno, ráno místy mlhy. Během dne očekáváme až oblačno a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty budou od 4 do 0 °C, ráno je třeba počítat s ojedinělými přízemními mrazíky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 13 do 17 °C. Slabý západní, postupně jihozápadní vítr dosáhne rychlosti 1 až 4 m/s.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území očekáváme déšť nebo přeháňky. Postupně se nad 1000 m objeví srážky sněhové. Odpoledne a večer bude od severozápadu ubývat srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 6 do 2 °C. Nejvyšší denní teploty od 9 do 13 °C, na jihovýchodě až do 15 °C. Bude vát slabý západní, přechodně mírný severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

V pátek bude oblačno až polojasno. Počítáme s ojedinělými přeháňkami, na severu a severovýchodě se budou vyskytovat jen místy. Nad 700 m se ovšem objeví i smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí mezi +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty pak v rozmezí mezi 7 až 11 °C. Mírný západní až severozápadní vítr dosáhne rychlosti 2 až 6 m/s.

Od soboty do pondělí pak bude oblačno až polojasno. Ojediněle očekáváme přeháňky. Na horách budou přeháňky místy a většinou sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +3 až do -2 °C. Nejvyšší denní teploty od 9 do 14 °C.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy