Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Žene se další studená fronta, bouřek se jen tak nezbavíme

Týdenní předpověď počasí: Žene se další studená fronta, bouřek se jen tak nezbavíme
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
předpověď
Je tu poslední červnový týden, který se půlí s červencovým a venku bude konečně letní počasí. Od úterý budeme moci vytáhnout na koupaliště a k bazénům, i když nebudou vyloženě tropické teploty. Pozor však na chladnější až sychravé počasí, deštníky mějte stále u sebe! Meteoroložka Dagmar Honsová varuje před studenou frontou.

Celý červen nebyl tak úplně letní, když nepočítáte několik tropických dnů. Většinu času bylo pod mrakem nebo dokonce pršelo tak moc, že se přiřítily bleskové povodně. Tomu je však pravděpodobně na chvíli konec a budete moci vyrazit k vodě a slunit se na zahradu.

Meteoroložka Dagmar Honsová však upozornila, že vše není vyhrané. "I nadále budeme potřebovat deštníky - občas přes Česko přejde studená fronta - po té pondělní očekáváme další přechod studené fronty ve čtvrtek," varovala před sychravým počasím.

Pracovní týden zalitý sluncem

V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Postupně od západu ubývání oblačnosti i srážek. Noční teploty 18 až 14 °C, na západě 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 15 °C. Mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude většinou polojasno. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo s přeháňkami nebo bouřkami. Noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Mírný severozápadní vítr.

Víkend snad bez povodňové pohotovosti

V pátek bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude většinou polojasno, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý severovýchodní vítr.

V neděli bude většinou polojasno. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý až mírný severozápadní vítr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy