Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Týdenní předpověď počasí: Začátek května bude ve znamení sněhových přeháněk

Zdroj: Profimedia
Počasí

Začátek května příliš sluníčka nepřinese. Počítat musíme s deštěm a přeháňkami, večer nás dokonce překvapí i přízemní mrazíky. Počasí bude spíše polojasné, oblačné až zatažené, nejnižší teploty padnou k -1°C.

Pondělí:

Bude polojasno až skoro jasno, na severovýchodě a během dne i jinde až oblačno, ojediněle se mohou na severu a severovýchodě místy objevit přeháňky. Nejnižší noční teploty budou činit 5 až 1 °C, na západě až -1 °C, místy nás překvapí přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 8 do 12 °C, na jižní Moravě vystoupí až na 14°C.

Úterý:

V úterý bude polojasno až oblačno, během dne od západu až zataženo, později budeme muset počítat s deštěm, dostavit se mohou i přeháňky. Nejnižší noční teploty budou činit 4 až 0 °C, očekáváme také četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty budou od 10 °C na západě po 20 °C na jihovýchodě.

Středa:

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude ve středu oblačno až zataženo, občas se objeví déšť či přeháňky, večer na horách se budou vyskytovat přechodně smíšené i sněhové srážky. Nejnižší noční teploty očekáváme v rámci 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty pak očekáváme 10 až 14 °C, na jihovýchodě vystoupí až na 16 °C.

Čtvrtek:

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, od západu až zataženo, postupně místy očkáváme déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty budou 5 až 1 °C, místy se vyskytnou i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty budou činit 11 až 15 °C.

Pátek:

Bude oblačno až zataženo, na většině území Česka se bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty budou činit 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 °C.

Související články

Další články