Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Výhled meteorologů je pro letošní léto dost tragický

Týdenní předpověď počasí: Výhled meteorologů je pro letošní léto dost tragický
Zdroj: pixabay.com
předpověď počasí
Uplynulé týdny léto nepřipomínaly ani omylem. Česko zápasilo s povodněmi, bouřkami a přívalovými dešti. Lidé, kteří se těšili, že si užijí první prázdninové dny u vody, měli smůlu. Občasné slunečné dny střídaly mnohem častěji dny chladné a deštivé. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu bohužel nemají optimistickou předpověď ani na nadcházející týdny.

Meteorologové varují, že od západu postoupí do střední Evropy oblast vyššího tlaku vzduchu, která v dalších dnech zeslábne. Ve středu přejde přes naše území od západu studená fronta, za kterou k nám přechodně pronikne chladný vzduch od severozápadu. Později se do střední Evropy rozšíří od západu oblast vysokého tlaku vzduchu.

Letošní léto nestojí za nic a podle Dagmar Honsové si slunného počasí užijeme maximálně první týden v srpnu. "Do konce července očekávejme počasí tohoto charakteru. Střídat se bude severozápadní vlhké ovzduší s jihovýchodním teplým vzduchem, ale jakmile teploty překročí 27 °C, opět sprchne. Tropy se dostaví jen velmi ojediněle a spíše v červenci žádné léto neočekávejme. V srpnu by měl být teplý hlavně první týden, který vystřídá chladné počasí. Nejpříhodnější čas na letní dovolenou je první týden v srpnu, protože následně se začne ochlazovat a přivítají nás chladná rána," řekla eXtra.cz.

Příští týden se opět ponese v pochmurném duchu a na sluníčko budeme mít štěstí jen zřídkakdy. V pondělí očekávejme jasno nebo skoro jasno a ojediněle mlhy. Během dne většinou oblačno. K večeru ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v Čechách ojediněle až 25 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, odpoledne a večer až oblačno, na horách ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu se počasí opět pokazí. Očekávejte oblačno až zataženo, od západu občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno a srážky až večer. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na západě Čech kolem 19 °C. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno a srážky až večer. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na západě Čech kolem 19 °C.

Čtvrtek a pátek bude zamračený a deštivý. Podle meteorologů bude oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihozápadě Čech kolem 16 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy