Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Březen, za kamna vlezem, vrací se zima a sníh

Zdroj: unsplash.com
počasí
Start jara se povedl. Nový pracovní týden bude bohatý na srážky, ať už dešťové nebo sněhové. Březnové počasí je často doplněno nočním mrazem, proto je určitě dobré ještě neuklízet škrabku, abyste se mohli ráno zbavit námrazy na oknech aut. Pro redakci eXtra se vyjádřila meteoroložka Dagmar Honsová.

Start meteorologického jara se povedl - v neděli 1. března ve 14 hod se teplota v Čechách zastavovala i přes 12 stupňů. Meteoroložka Dagmar Honsová prozradila, jaké počasí nás čeká v tomto týdnu a nastínila, jak to bude ten další.

Březen, za kamna vlezem

Počasí v březnu ještě kolikrát dohání zimní počasí – viz březen 2006, který byl v nížinách na sníh nejbohatší za posledních 60 let a přinesl pravé zimní počasí. Letos to ale zřejmě ani březen nedožene.

"Vycházet můžeme pouze ze sezonních modelů a i ty musíme brát hodně s rezervou. Nicméně jejich predikce na jarní období jsou relativně příznivé. Institut Iri očekává období od března do května v Evropě střední spíše teplotně nadprůměrné. Centrum NCEP pak v poslední predikci vypočítává období od března do května jako teplotně nadprůměrné," uvedla Honsová.

Déšť a sníh

To ale neznamená, že k nám ještě v březnu nebo v dubnu po přechodu studené fronty nepronikne na několik dnů chladný vzduch. Tento týden bude plný srážek, na horách a přechodně od 600 m budou sněhové.

Počasí na tento týden

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od 1000 m sněhovými. Na východě území až zataženo a déšť. Večer od jihozápadu další přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Na horách, přechodně od vyšších poloh, srážky sněhové. Noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, od 600 m sněhové. Během dne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky, od 600 m sněhové. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, od 600 m sněhové. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude oblačno, občas s deštěm nebo přeháňkami, od 600 m sněhovými. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní vítr.

V neděli bude oblačno, občas přeháňky. Noční teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Výhled na příští týden

Oblačno až polojasno, občas déšť, na horách přechodně sněžení. Noční teploty 5 až -1 °C. Denní teploty 6 až 12 °C

Související články

Další články