Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď počasí: Teploty spadnou pod nulu, hasiči odklízejí následky povodní

Intenzivní srážky zaměstnávají hasiče již od nočních hodin.
Zdroj: HZSCR
+ Dalších 5 fotografií
předpověď počasí
Od minulého úterka sužovaly Česko povodně. Hasiči museli zasahovat hned na několika místech republiky. Třetí povodňový stupeň byl vyhlášen na Moravě a ve Slezsku. Během čtvrtku začala hladina řek klesat. Meteorologové na příští týden vyhlásili druhý povodňový stupeň, ale situace by se dle ČHMÚ již neměla zhoršovat. V noci mohou na některých místech republiky klesnout teploty pod nulu.

"Tlaková výše se bude přesouvat ze západní přes střední Evropu dále k jihovýchodu, příliv studeného vzduchu začne slábnout. Postupně kolem oblasti nízkého tlaku vzduchu nad západní a severní Evropou k nám bude od jihu proudit teplý vzduch. V pátek a v sobotu bude postupovat přes střední Evropu zvolna k východu zvlněná studená fronta," informuje ČHMÚ s tím, že např. v kraji Pardubice ve všech úsecích toku jsou zaznamenávány poklesy vodních hladin a nepředpokládá se opětovný vzestup.

Podobná předpověď platí pro kraj Jihomoravský, Vysočina a Moravskoslezský kraj. V pondělí očekávejme polojasno až oblačno, k večeru postupně skoro jasno. Na severu zpočátku až zataženo a ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, zejména v jižní polovině území +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C.

V úterý bude většinou polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na jihozápadě místy až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13°C, zejména v Čechách ojediněle až 16 °C.

Ve středu očekávejme oblačno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při malé oblačnosti a uklidnění větru kolem 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, zejména v Čechách místy až 18 °C.

Čtvrtek a pátek bude velmi podobný. Mělo by být polojasno, místy oblačno. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C a nejnižší noční teploty 10 až 6 °C.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy