Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Týdenní předpověď počasí: Teploty jako na horské dráze, připravte se na krupobití

Týdenní předpověď počasí: Teploty jako na horské dráze, připravte se na krupobití
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
předpověď počasí
Tropické počasí se v posledních dnech střídá se silnými bouřkami a blesky. Výjimkou nebude ani nadcházející týden, na který vydal Český hydrometeorologický ústav předpověď. Letní teploty se sice udrží, doprovázet je ale budou přeháňky a přívalové kroupy. Celodenní výlet na koupaliště proto raději vynechejte, kdykoliv vás totiž může překvapit pořádný slejvák.

Přes Českou republiku se začátkem týdne přežene studená fronta. Od jihozápadu se rozšíří tlaková výše, která postoupí k východu. V pátek ale dorazí příliv teplého vzduchu od jihozápadu. "Teploty budou jako na horské dráze, nejchladněji bude v úterý a ve středu, v pátek naopak naměříme až 33 °C," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

Předpověď počasí na týden

V pondělí bude převážně polojasno, místa se objeví nízká oblačnost nebo mlhy. Odpoledne se kvůli větší oblačnosti mohou objevit bouřky a přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty zase stoupnou na 25 až 29 °C. Pokud se chystáte na hory, bude chladněji. V 1000 m bude kolem 20 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr v rychlosti 2 až 6 m/s se postupně změní na západní a v bouřkách zesílí. "Přes den odpoledne a večer se očekává ojedinělý výskyt silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 40 mm a kroupami," uvedl meteorolog z Českého hydrometeorologického ústavu.

Úterý bude o něco chladnější. Během dne bude oblačno až zataženo. Na západě Čech přechodně vysvitne slunce. Na většině míst však bude občasný déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Ve středu zůstane počasí beze změny a nadále budou místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno přijdou ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty se sníží na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou stejné jako v úterý, 22 až 26 °C. Jen na severovýchodě se teploty sníží na 21 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek vypadá trochu nadějně a pravděpodobně budete moci vyrazit i k vodě. Na většině území polojasno až skoro jasno, pouze na severu a východě dorazí při zvětšené oblačnosti přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Alespoň v pátek se výrazně oteplí a deštníky nebudou nikde potřeba. Na celém území bude jasno až polojasno a k večeru od západu přibude oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se zvýší na 29 až 33 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Sobota a neděle však budou nejspíš v duchu přeháněk a bouřek. Na východě v sobotu zpočátku polojasno, později se však obloha zatáhne, teploty se udrží na 25 až 29 °C, na východě až 32 °C . Večer se ochladí na 18 až 14 °C. V neděli srážky a oblačnost postupně ubudou a denní teploty se vyšplhají 21 až 26 °C, noční teploty se postupně sníží na 14 až 10 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy