Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Teploty budou lítat jak utržené ze řetězu, čekejte extrémní rozdíly

Zdroj: Pixabay.com
Počasí
Vypadá to, že jarní teploty, které náhle zavítaly do Česka, se udrží i v následujícím týdnu. Nadcházející víkend by ovšem podle meteorologů mělo dojít k ochlazení. Teploty budou skákat jak jo-jo mezi plus 17 po mínus 3.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude po zadní straně rozsáhlé tlakové výše nad jihovýchodní a jižní Evropou pokračovat příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu. O víkendu ovšem přijde změna a teploty spadnou. Z pátku na sobotu totiž přejde přes naše území k jihovýchodu studená fronta. Za ní se k nám opět rozšíří tlaková výše od západu.

V pondělí bude převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení, na horách a ojediněle i jinde jasno až polojasno. Odpoledne a večer na východě a v jihozápadní polovině Čech dojde místy k rozpouštění nízké oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti a zeslabení větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 3 až 8 °C, při déletrvajícím slunečním svitu pak očekávejme 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, na Šumavě kolem 12 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr bude vanout rychlostí 1 až 4 m/s. Na Českomoravské vrchovině, na severu a východě bude zpočátku mírný jihovýchodní až jižní o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Během dne se ale bude měnit na jihozápadní a bude slábnout.

V úterý mohou lidé očekávat jasno až skoro jasno, ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Taková situace se ojediněle udrží po celý den, zejména na severovýchodě Čech a jihu Moravy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +1 do -3 °C. Nejvyšší denní teploty se očekávají v rozmezí od 13 do 17 °C, na severovýchodě Čech a jihu Moravy se teplota bude pohybovat kolem 11 °C, při celodenní mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C. Bude foukat slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr rychlostí do 4 m/s.

Ve středu bude jasno až skoro jasno, ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, což se opět na ojedinělých místech udrží po celý den. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí +3 až -1 °C, v údolích lidé naměří kolem -3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 12 až 17 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti se teplota bude pohybovat kolem 7 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr bude opět vanout rychlostí do 4 m/s.

Nejnižší noční teploty budou ve čtvrtek od +3 do -1 °C, při mírném větru kolem +5 °C. Nejvyšší denní teploty se opět dají očekávat od 12 do 17 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti se pak očekává kolem 7 °C. I tento den se lidé mohou těšit na jasno až skoro jasno. Problémy ovšem budou na ojedinělých místech činit ranní mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, které se ojediněle udrží po celý den. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr bude foukat rychlostí do 4 m/s, na východě se očekává mírný jihozápadní vítr o rychlosti od 2 do 5 m/s.

V pátek bude postupně od severozápadu přibývat oblačnosti a později večer očekáváme na severozápadě místy déšť. Bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +4 do -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak od 11 do 15 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C. Slabý proměnlivý, večer postupně mírný severozápadní vítr dosáhne 2 až 6 m/s.

Od soboty do pondělí bude zpočátku většinou oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Postupně pak bude většinou polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 4 do 0 °C, postupně od +1 do -3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 5 až 10 °C.

Související články

Další články