Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Teploty budou jako na toboganu, říká meteoroložka

Zdroj: unsplash.com
Počasí
Také první únorový týden přinese teploty jako na toboganu. Jeho start bude ve znamení silných mrazů, v jeho polovině naměříme až 10 stupňů a na víkend se opět ochladí. Týdenní předpověď připravila pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno až polojasno, odpoledne od západu zataženo a postupně na jihozápadě místy sněžení, od středních poloh déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 2 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, na severu ojediněle polojasno. Místy sněžení nebo déšť se sněhem, během dne v nížinách déšť. Ranní teploty -2 až -6 °C, na severu až -10 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C. Slabý až mírný jihozápadní až severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo, déšť, na horách déšť se sněhem. Ranní teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Slabý až mírný severovýchodní až jihovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Ranní teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný jihozápadní až severozápadní vítr.

Letošní únor bez extrémů

Letošní únor by měl být teplotně lehce nadprůměrný. Druhý nejteplejší únor po tom loňském je únor 1990 (s průměrnou teplotou 6,5 °C), třetí únor 1995 (6,3) a čtvrtý únor 2002 s (6,1 °C). Nejchladnější únor je z roku 1929 (s průměrnou teplotou -11 °C), na druhém místě je únor 1956 (-9,4 °C) a na třetím únor 1827 (-7 °C).

Související články

Další články