Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Startuje meteorologické jaro! Odbornice prozradila, jak bude

Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia
předpověď
Prvního března startuje meteorologické jaro. Úplný start března přinese převážně slunečné počasí, pouze po ránu mlhy nebo nízkou oblačnost a nadprůměrné teploty, které se budou šplhat až ke 14 °C. To však nevydrží dlouho – už ve čtvrtek po přechodu studené fronty do Česka pronikne studený vzduch od severu, který k nám vrátí zimní počasí v plné síle.

Přesně takové teplotní propady a návraty zimního počasí jsou v našich zeměpisných šířkách pro březen typické. Například březen 2006 přinesl nejvíce dnů se sněhovou pokrývkou v nížinách z celé zimy a v nížinách byl nejbohatší na sníh za posledních 60 let. Na druhou stranu, během března narůstá průměrná délka slunečního svitu, která se pohybuje na 113 hodinách.

Meteoroložka Dagmar Honsová pro vás připravila podrobnou týdenní předpověď.

V pondělí bude jasno polojasno, po ránu a dopoledne zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo, která ojediněle vydrží po celý den. Ranní teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, při mlze a nízké oblačnosti do 6 °C.

V úterý bude jasno polojasno, po ránu zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo. Ranní teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 12 °C, při mlze a nízké oblačnosti do 6 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo. Ranní teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 14 °C, při mlze a nízké oblačnosti do 6 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Postupně přibývání frontální oblačnosti s deštěm, od 600 m sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihovýchodě 14 °C, během odpoledne ochlazování.

V pátek bude zataženo až oblačno, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Související články

Další články