Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Sluníčka se nedočkáme. Česko zasáhnou silné deště

Týdenní předpověď počasí: Sluníčka se nedočkáme. Česko zasáhnou silné deště
Zdroj: Pixabay
předpověď počasí
Předpověď počasí na tento týden není podle meteorologů úplně příznivá. Český hydrometeorologický ústav hlásí, že bude celý týden zataženo. Českou republiku zasáhnou deště.

Pokud jste se těšili na teplé počasí, předpověď počasí vás jistě zklame. Meteorologové předpovídají zataženo až oblačno po celý týden.

Pondělí

V pondělí bude oblačno až zataženo, na severozápadě Čech v noci přechodně polojasno a ojediněle mlhy. Na Moravě, ve Slezsku a zpočátku i na jihu a východě Čech déšť, nad 900 m sněžení. Od západu během dne ubývání srážek, do večera déšť jen na východě území. V Čechách odpoledne ojediněle přeháňky, nad 1100 m smíšené nebo sněhové, k večeru částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě Čech až 1 °C a místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Slabý severozápadní až severní vítr do 4 m/s. Na Moravě a ve Slezsku vítr mírný 3 až 7 m/s.

Úterý

Na úterý předpovídají meteorologové zataženo až oblačno, v Čechách zpočátku polojasno. Ráno místy mlhy. Na východě déšť, během dne déšť na většině území, na severu a severovýchodě i vydatný, v západních Čechách srážky jen ojediněle. Nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě až 1 °C a místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v Čechách až 11 °C. V Čechách slabý, postupně mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 8 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s.

Středa

Ve středu bude zataženo až oblačno. Na většině území déšť, na severu a severovýchodě i vydatný. Nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na západní až jihozápadní.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, většinou občasný déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, se bude měnit na severozápadní.

Pátek

V pátek můžeme očekávat zataženo až oblačno, na většině území déšť. Později nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s, se bude měnit na severní až severovýchodní.

Víkend

V sobotu i v neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Postupně ubývání srážek a v závěru i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C.

Související články

Další články