Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Týdenní předpověď počasí: Silný vítr a lezavá zima ochromí Česko

Předpověď počasí: Silný vítr a lezavá zima ochromí Česko
Zdroj: Profimedia.cz
počasí

Na horách za týden napadne až kolem 40 cm sněhu a v kombinaci s větrem se tam budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Studený bude závěr týdne – o víkendu budou ranní teploty klesat až k -10 °C. Bližší informace o počasí připravila meteoroložka Dagmar Honsová.

Pondělí bude větrné. Pozor! Nárazy větru se budou v nižších polohách pohybovat mezi 55 až 70 km/h, na horách o rychlosti 90 až 110 km/h. Nejsilnější poryvy větru očekáváme kolem poledne - to i v nižších polohách mohou dosáhnout rychlosti kolem 90 km/h. To už je síla větru, která může způsobovat škody. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky. Vítr bude slábnout během pondělního večera. Jinak bude převládat zataženo až oblačno, zpočátku dne místy, postupně na většině území srážky - od cca 500 m sněhové, jinak déšť nebo déšť se sněhem. Teploměr ukáže 2 až 6 °C, ale naše pocitová teplota bude výrazně snižována větrem.

V úterý se bude počasí přechodně uklidňovat - zpočátku dne bude až oblačno, na horách ojediněle sněžení. Během dne bude docházet k ubývání oblačnosti až na polojasno. Po ránu pozor na náledí. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Také vítr bude slábnout – foukat bude pouze mírný severozápadní o rychlosti do 20 km/h.

Ve středu bude nejméně oblačnosti z pracovního týdne - jasno až polojasno, zejména po ránu a dopoledne místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve čtvrtek nás čeká další přechod studené fronty a zesílení větru – na horách se jeho nárazy budou opět pohybovat o rychlosti až kolem 90 km/h a v kombinaci se sněžením se budou tvořit sněhové jazyky. Zpočátku bude sněžit od středních poloh, během dne se sněhové vločky dostanou i do nížin a tvořit se bude sněhová pokrývka. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, během odpoledne ochlazování a pocitovou teplotu bude snižovat vítr.

V pátek bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, občasné sněhové přeháňky, na horách sněžení. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C, při malé oblačnosti na -7 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Předpověď na víkend

V sobotu bude proměnlivá oblačnost, občasné sněhové přeháňky, na horách sněžení. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, ojediněle při malé oblačnosti až -10 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, občasné sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C, ojediněle -9 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy