Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď počasí: Silné mrazy vystřídá obleva. Řidiči, pozor na ledovku!

Týdenní předpověď počasí: Silné mrazy vystřídá obleva. Řidiči, pozor na ledovku!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
počasí
Začátek nového pracovního týdne bude doprovázen silnými mrazy. Hned v úterý se přes Českou republiku přežene teplá fronta a sníh vystřídá déšť se sněhem. Řidiči i chodci by se měli mít na pozoru před ledovkou, a to po celý týden. Co nám k počasí na příští týden řekla meteoroložka Dagmar Honsová?

"Nový pracovní týden odstartuje silným mrazem – na východě území bude i v nížinách teplota klesat až k -15 °C. Hned v pondělí počasí u nás začne ovlivňovat okluzní fronta od západu, která ukončí příliv studeného severního proudění a v úterý očekáváme přechod teplé fronty. Sněžení bude přecházet v déšť se sněhem nebo srážky mrznoucí, tvořit se tak bude ledovka. Klouzat to bude na silnicích nejméně do pátku – mrznoucí srážky budeme v předpovědích počasí skloňovat během celého týdne, po ránu se bude tvořit náledí a mrznoucí mlhy. Nižší nadmořské výšky čeká obleva – odpolední teploty budou stoupat až k 7 °C," vylíčila Honsová pro eXtra.cz.

Předpověď počasí na celý týden

V pondělí bude zpočátku polojasno, od západu oblačno až zataženo se sněžením. Ranní teploty -6 až -10 °C, místy až pod -14 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, na západě až +2 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -6 °C, na západě -2 °C. Slabý až mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo se sněžením, v nížinách déšť se sněhem. Ranní teploty -1 až -5 °C, na východě místy až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C, na západě až 4 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno, ojediněle se sněžením. Ranní teploty 0 až -4 °C, na východě ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý až mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy déšť se sněhem. Ranní teploty 2 až -2 °C, na severu až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty 4 až 0 °C, ojediněle -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný až čerstvý vítr jižních směrů.

V sobotu bude oblačno až zataženo, na východě místy déšť se sněhem, v nížinách déšť. Ranní teploty 4 až 0 °C, místy až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Slabý až mírný severozápadní vítr.

V neděli bude oblačno až polojasno, na severu a východě ojediněle sněžení. Ranní teploty -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 2 °C. Slabý severozápadní vítr.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy