Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Týdenní předpověď počasí: Připravte si deštníky, na Česko se řítí vydatný déšť

Týdenní předpověď počasí: Připravte si deštníky, na Česko se řítí vydatný déšť
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
počasí
Další pracovní týden bude plný přeháněk. Do Česka už dorazil podzim a teploty začínají rapidně klesat, a to především ráno, kdy se téměř každý den objevuje mlha. Ani o víkendu tomu nebude jinak a místo výletu si raději naplánujte domácí aktivity s rodinou.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude většinu týdne spíše deštivé počasí. Slunce příliš svítit nebude a teploty klesnou pod 20 stupňů. Deštníky a teplé oblečení tak budou potřeba. Koncem týdne se trochu vyjasní, deště se ale úplně nezbavíme.

Podle meteorologů bude v pondělí převážně oblačno až zataženo, zpočátku v severovýchodní polovině území polojasno. Na většině území se objeví přeháňky nebo občasný déšť, na východě ojediněle i bouřky. Odpoledne a večer od jihozápadu ustávání srážek a přechodné ubývání oblačnosti. Večer na západě opět místy déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na 13 až 9 °C, v na západní polovině Čech 9 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, v Beskydech kolem 13 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, ve východní polovině území povane zpočátku čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s (70 km/h), se bude měnit na jihozápadní.

Český hydrometeorologický ústav uvádí, že v úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Během odpoledne a večer od západu začne přibývat oblačnost a v Čechách místy přeháňky. Ráno se objeví ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Povane jihozápadní až jižní vítr v rychlosti 3 až 7 m/s.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. K večeru od západu ubývání oblačnosti i srážek. Nejnižší noční teploty klesnou na 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 16 °C. Povane mírný jihozápadní až západní vítr v rychlosti 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ráno se ojediněle objeví mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 16 °C. Povane západní vítr v rychlosti 2 až 6 m/s.

Podle ČHMÚ bude v pátek polojasno až oblačno, ojediněle slabý déšť, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne od západu bude postupně až zataženo, večer na západě a severozápadě místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C. Povane jižní až jihozápadní vítr v rychlosti 2 až 6 m/s.

Víkend

V sobotu a neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 17 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy