Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Přijde výrazné ochlazení a dokonce první sníh

Počasí
Po teplém víkendu nás čeká výrazné ochlazení. Podle meteoroložky Dagmar Honsové by tento týden mělo začít v horských oblastech dokonce i sněžit. Následující týden se ovšem opět oteplí, což znamená, že by se lidé měli připravit na náhlé změny počasí, ze kterých může přijít nachlazení.

„Po pondělním přechodu studené fronty se výrazně ochladí, na horách bude sněžit a v nížinách očekáváme četné přízemní mrazíky,“ uvedla Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

V úterý bude zpočátku oblačno s přeháňkami, postupně proměnlivá oblačnost a přeháňky jen místy. Noční teploty 10 až 6 °C, na jihu 14 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na jihovýchodě až 20 °C. Mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno, ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C. Čerstvý severozápadní vítr. V horských oblastech by měly spadnout už první vločky.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na vrcholcích hor i smíšené. Noční teploty 6 až 2 °C, četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný severozápadní vítr.

V pátek bude většinou polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 6 až 2 °C, četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý severovýchodní ví­tr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 6 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

V neděli bude jasno až polojasno. Noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Nicméně počátkem následujícího týdne se zase oteplí a teploty se budou pohybovat kolem 25 °C. Dagmar Honsová varuje před náhlými změnami počasí, které mohou způsobit nachlazení.

Mohlo by vás zajímat

Další články