Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Přichází výraznější ochlazení, připravte si deštníky

Týdenní předpověď počasí: Přichází výraznější ochlazení, připravte si deštníky
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
předpověď
Po víkendu, kdy se teploty dostaly i přes třicet stupňů, přichází výraznější ochlazení. První polovina týdne bude ve znamení dešťů a zvětšené oblačnosti. Srpnové počasí by se však mělo o chlup lišit od nestabilního července, kdy se déšť se sluncem střídal jako sešupy na horské dráze.

Konec předešlého týdne byl ve znamení teplého jihozápadního proudění, které vyhnalo odpolední teploty až na 34 °C. V neděli na naše území postoupila vlnící se studená fronta, na které se opět místy tvořily bouřky, které byly ojediněle i silné. Doprovázely je nebezpečné meteorologické jevy, jako je krupobití, přívalové srážky a silné nárazy větru.

"Počátkem nového týdne očekáváme více oblačnosti i srážek, místy se ochladí až o 10 °C," podotkla Dagmar Honsová z Meteopressu.

V pondělí a v úterý deštníky s sebou

Počátek nového týdne bude pod vlivem vlnící se studené fronty – převládat bude zvětšená oblačnost, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami a ojediněle i s bouřkami. Srážky mohou být ojediněle i trvalé a vydatné. Polojasno bude pouze přechodně.

V pondělí bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo deštěm, místy bouřky. Noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní vítr.

V úterý bude oblačno s přeháňkami nebo deštěm, ojediněle bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude polojasno. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý jihovýchodní vítr.

V pátek bude skoro jasno. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Mírný severovýchodní vítr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý jihovýchodní vítr.

Související články

Další články