Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Týdenní předpověď počasí: Po silných bouřkách se oteplí, deštníky ale neuklízejte

Týdenní předpověď počasí: Po silných bouřkách se oteplí, deštníky ale neuklízejte
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
počasí
Po vydatných deštích nad Českou republikou konečně vysvitne trochu slunce. Deštníky a pláštěnky ale zatím neschovávejte. Během týdne vás totiž můžou přepadnout nečekané přeháňky a o víkendu dokonce bouřky.

V předchozích dnech Český hydrometeorologický ústav vydával jednu výstrahu za druhou. Konkrétně meteorologové varovali především před bouřkami a povodněmi. Tento týden se však lidé dočkají slunečních paprsků. Deště se ale Česko úplně nezabaví.

V pondělí v noci bude oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území občas déšť nebo přeháňky. K ránu od západu budou srážky ubývat a v severozápadní polovině Čech pomalu zmizí i oblačnost. Přes den očekávejme oblačno až polojasno, na horách ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku až zataženo, na jihu a východě místy déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na 13 až 9 °C, v severozápadní polovině Čech ojediněle až 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 18 až 22 °C, v 1000 metrech na horách kolem 12 °C. Slabý, na Moravě a ve Slezsku během dne přechodně mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Počasí v úterý už bude trochu lepší. Můžeme očekávat jasno, přechodně až polojasno. Ráno na Moravě, ve Slezsku a na jihu Čech místy, jinde ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do 4 m/s.

Ve středu bude jasno, ráno se objeví ojediněle mlhy. Později večer na severozápadě polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Ve čtvrtek bude polojasno až jasno. Od severozápadu na frontě přechodně oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 19 až 23 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní a večer zeslábne.

V pátek bude jasno až polojasno, místy přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý jihovýchodní až východní vítr do 4 m/s.

O víkendu bude přechodně oblačno a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 9 °C, v závěru 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se v sobotu vyšplhají 24 až 28 °C, v dalších dnech 20 až 25 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy