Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Týdenní předpověď počasí: Od šeredných 5 stupňů až po tropických 34

Týdenní předpověď počasí: Od šeredných 5 stupňů až po tropických 34
Zdroj: Pixabay
Počasí

Většinu týdne bude jasno až polojasno, teploty se budou postupně zvyšovat. Maxima dosáhnou v pátek, kdy můžeme očekávat až 34 °C. Nejnižší teploty naopak čekáme hned na začátku týdne, v pondělí klesnou až na 5 °C.

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav, počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou, která bude zvolna postupovat k východu. V úterý a ve středu počasí u nás částečně ovlivní slabá studená fronta od severozápadu. Mezi tlakovou výší nad východní Evropou a brázdou nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám bude proudit od jihu velmi teplý vzduch. Koncem období bude postupovat zvlněná studená fronta ze západní do střední Evropy a ovlivní počasí i na našem území.

V pondělí bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty můžeme očekávat v rozmezí 22 až 26 °C, na severovýchodě kolem 20 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty budou 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 25 až 29 °C.

Ve středu bude většinou polojasno, na východě se mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout i přeháňky. K večeru očekáváme postupné ubývání oblačnosti až na jasno. Nejnižší noční teploty budou 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 26 až 30 °C.

Ve čtvrtek bude jasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty očekáváme v rozmezí 29 až 33 °C, na severovýchodě kolem 28 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, odpoledne a večer na západě Čech při přechodně zvětšené oblačnosti můžeme ojediněle očekávat bouřky. Nejnižší noční teploty naměříme mezi 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 30 až 34 °C.

O víkendu bude polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo a na většině území Čech můžeme očekávat přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku 30 až 34 °C, postupně od západu ale klesnou na 24 až 29 °C.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy