Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Týdenní předpověď počasí: Ledoví muži se ohlásí v plné síle. Meteorologové varují před silným větrem

I ptáci se budou divit.
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
týdenní předpověď
Neděle udělala tečku za teplými jarními dny. Už v úterý se o vládu přihlásí ledoví muži, kteří nezůstanou své pověsti nic dlužní. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají maximálně ke dvanácti stupňům. Meteorologové navíc varují před silným větrem, bouřkami, ve vyšších polohách před novým sněhem. Zpozornět by měli především zahrádkáři a pěstitelé, teplomilnější plodiny a rostliny by nemusely nízké teploty přežít.

Jak informuje Český hydrometeorologický ústav, příliv teplého vzduchu od jihozápadu ukončí výrazná studená fronta, která přejde přes naše území k jihovýchodu. Kvůli studené frontě se počasí u nás v týdnu změní.

Teploty jen kolem 15 stupňů

V pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle mlhy. Od západu zataženo s přeháňkami a deštěm, místy i vydatnějším. Místy se objeví i bouřky. Večer na severozápadě a západě nad 500 m lze očekávat déšť se sněhem a sněžení. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty od 12 °C na západě po 27 °C na východě.

Meteorologové varují, že bouřky mohou být provázeny kroupami nebo krupkami. Na horách na západě a severu může během večera napadnout 3 až 10 cm převážně mokrého sněhu.

Úterý přinese zpočátku zataženou až oblačnou oblohu, zejména v jihovýchodní polovině území s místy doznívajícím deštěm nebo deštěm se sněhem. Nad 400 m lze očekávat sněžení. Od severozápadu bude postupně oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky, nad 900 m sněhovými. Nejnižší noční teploty klesnou k 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti až k -1 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 8 až 12 °C, na jižní Moravě až ke 14 °C.

Středa bude podobná úterý. Čeká nás polojasno až oblačno, během dne od jihu až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, na severu nad 1000 m sněhové. Večer od severozápadu bude ubývat srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou k +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 14 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, v jihovýchodní polovině zpočátku až zataženo. Ojediněle déšť nebo přeháňky, nad 1000 m i sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou k 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti bude kole 0 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 9 až 13 °C.

V pátek můžeme očekávat polojasno až jasno, během dne přibývání oblačnosti až na zataženo a místy, zejména na jihu, občasný déšť. Nejnižší noční teploty budou 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak 13 až 17 °C.

Výstraha meteorologů

Silný vítr: Od pondělní 14. hodiny do 23. hodiny je v platnosti výstraha před silným větrem. Výstraha platí pro Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Ústecký kraj, dále pro Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Nová sněhová pokrývka: Od pondělní 23. hodiny do úterní 6. hodiny ranní je v platnosti výstraha před novým sněhem. Výstraha platí pro Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Více informací o počasí a vydaných výstrahách se dozvíte na portálu ČHMÚ.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy