Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Konečně vysvitne slunce a s ním přijdou tropy

O víkendu se vrátí léto.
Zdroj: pixabay
+ Další 4 fotografie
počasí
Poslední týdny se Česko potýkalo s vydatnými dešti, bouřemi a na některých místech dokonce bleskovými povodněmi. Tomu učiní přítrž tlaková níže, díky které bude ubývat oblačnost a ustanou i srážky. Těšit se tak můžete na teplejší dny plné slunce a nebe bez mráčku.

Po propršených dnech se konečně ukáže i zlaté sluníčko a oteplí se. Nový pracovní týden bude na většině území republiky projasněný, na východě se v první polovině objeví pár deštivých mráčků. To vše díky tlakové výši, která bude přecházet od západu přes střední Evropu.

Nebe bez mráčků

Postupně bude kolem ní zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, takže se koncem pracovního týdne můžete těšit na tropické teploty, které jste od začátku roku zaznamenali pouze jeden jediný den, což bylo 13. června. Tak hurá do bazénu!

V pondělí bude polojasno až oblačno, na východě území místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C. Mírný severozápadní vítr.

V úterý bude polojasno nebo skoro jasno, na východě až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší teploty stoupnou na 21 až 25 °C. Mírný severovýchodní vítr.

Tropy na konci týdne

Ve středu bude polojasno nebo skoro jasno. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší teploty budou 22 až 26 °C. Mírný severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno. Noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 26 až 30 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy