Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Týdenní předpověď počasí: Konec září se podobá začátku listopadu, teplo nečekejte

Týdenní předpověď počasí: Konec září se podobá začátku listopadu, teplo nečekejte
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
počasí
Nový pracovní týden začíná volnem. Ale neneseme dobré zprávy. Denní teploty rozhodně neodpovídají konci září, nýbrž tak začátku listopadu. Žádné rapidní zvýšení teplot se nekoná a na horách je opět očekáván sníh. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jak bude tento týden.

"Víkend srazil teploty až o 6 °C v porovnání s dlouhodobým normálem a denní teploty tak připomínají začátek listopadu. I přes to, že v pondělí najdeme v kalendáři sv. Václava, se kterým máme spojené dny babího léta, počasí k tomu bude mít daleko. Teploty v novém týdnu půjdou nahoru jen pozvolna a i nadále budeme potřebovat deštníky. Hned v pondělí se na vrcholky Šumavy vrátí sněžení," upozornila meteoroložka Dagmar Honsová.

Zkrácený pracovní týden

V pondělí bude zataženo až oblačno, postupně od jihovýchodu na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Na východě ojediněle bouřky. Na Šumavě i déšť se sněhem. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 5 °C. Slabý severovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami. Během dne přechodně až polojasno. Noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Během dne ubývání oblačnosti. Noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný severozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky. Noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý jihozápadní vítr.

O víkendu zase doma?

V sobotu bude polojasno, jen přechodně oblačno. Noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný až čerstvý jihovýchodní vítr.

V neděli bude polojasno až oblačno, postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, od západu ochlazování. Mírný až čerstvý jihovýchodní vítr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy