Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď počasí: Jako na Sibiři? Meteoroložka prozradila, zda mrazy přetrvají

Týdenní předpověď počasí: Jako na Sibiři? Meteoroložka prozradila, zda mrazy přetrvají
Zdroj: unsplash.com
předpověď
Ani tento týden nebude o mrazivá rána nouze. Přes den už by však mělo být počasí přívětivější. Ti, co milují sáňkování, bobování a jiné zimní radovánky, se mohou těšit na další várku čerstvého sněhu. Týdenní předpověď připravila pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V nejbližších dnech bude příliv arktického vzduchu ve vyšších vrstvách atmosféry sice slábnout, nicméně i nadále nás čekají silné mrazy v ranních minimech při zmenšené oblačnosti zpočátku nového týdne až -19 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou v první polovině týdne zůstávat pod bodem mrazu. Příští týden tak ještě přinese zimní charakter počasí se vším všudy – silnými mrazy po ránu a ve středu i více frontální oblačnosti a sněžení na okluzní frontě. Teploty v odpoledních maximech půjdou jen pozvolna nahoru. Nicméně poslední únorový týden už přinese náznak předjaří.

V pondělí bude jasno až polojasno, místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle slabé sněžení. Ranní teploty -12 až -16 °C, místy až -19 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -2 °C, při malé oblačnosti 0 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle slabé sněžení. Ranní teploty -11 až -15 °C, místy až -19 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, při malé oblačnosti kolem 0 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, od západu sněžení, na jihozápadě i srážky mrznoucí. Ranní teploty -10 až -14 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C, na jihozápadě až 2 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, občas sněžení, na jihozápadě i srážky mrznoucí. Ranní teploty -10 až -14 °C, na jihozápadě kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, na jihozápadě kolem 2 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle slabé sněžení. Ranní teploty -11 až -15 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, při malé oblačnosti kolem 0 °C.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí

Zpočátku většinou oblačno a místy občasný déšť. Postupně polojasno,

ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle

udrží po celý den. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při zmenšené

oblačnosti až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně

7 až 11 °C.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy