Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Horký začátek týdne, kdy bude 24 stupňů, vystřídají deště a bouřky

Bouřka v Tatrách (Ilustrační obrázek)
Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
předpověď počasí
Podle předpovědi meteorologů nás po poměrně chladném víkendu čeká horký začátek nového týdne. Nejvyšší denní teploty by se mohly v úterý vyšplhat až ke krásným 24 stupňům Celsia. Následně se však výrazně ochladí. Bude pršet a také se ojediněle budou vyskytovat bouřky.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) nám slibuje pěkný start do nového týdne. Například v úterý se můžeme těšit na slunný den, kdy se teploty mohou vyšplhat až ke 24 stupňům Celsia. Zato následující dny to už tak horké nebude. Do České republiky dorazí studená fronta doprovázená deštěm, přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Jaká je předpověď počasí na tento týden?

Pondělí

V pondělí bude jasno až polojasno, přechodně oblačno. Podle předpovědi meteorologů se budou nejnižší noční teploty pohybovat mezi 5 až 1 °C, v údolích až -2 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Můžeme očekávat slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Úterý

Úplně nejteplejším dnem z celého by mělo být úterý. ČHMÚ hlásí, že bude skoro jasno až polojasno, na Moravě ojediněle nízká oblačnost. Během dne od západu oblačno až zataženo, později odpoledne a večer v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku ojediněle přeháňky. Ojediněle budou i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 20 až 24 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude v Čechách měnit na jihozápadní.

Středa

Ve středu nás čeká ochlazení. Meteorologové předpovídají, že bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. K večeru budou srážky ubývat a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty pak můžeme očekávat mezi 15 až 19 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jižní až jihovýchodní.

Čtvrtek

Čtvrteční den bude oblačný až zatažený, zpočátku místy i polojasný. Během dne od západu můžeme na většině území očekávat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 16 až 20 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek

V pátek bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 12 až 16 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Sobota až pondělí

Podle předpovědi meteorologů bude zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Postupně bude ubývat oblačnosti a srážky budou ustávat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 13 až 17 °C, koncem období 17 až 21 °C.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy